Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size
You are here: Start
Światło Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Światło dzienne, sztuczne i świec

Ogromne znaczenie na odbiór kolorów ma spektrum światła. Barwy ciepłe i zimne zachowują się kompletnie różnie w zależności od tego jak je oświetlić. Zależnie jak chcemy być postrzegane i w jakiej sytuacji będziemy się prezentować. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na oświetlenie wykonując makijaż.
 
 

Światło dzienne

Jest bezlitosne dla jakichkolwiek błędów. Wszystkie niedociągnięcia w makijażu są widoczne. Bardzo istotne jest idealne dobranie koloru podkładu, bądź jeśli jest to możliwe nawet nie używanie tego kosmetyku. Można go z powodzeniem zastąpić średnio lub dobrze kryjącym pudrem. Jeśli jednak używamy podkładu postarajmy się jak najlepiej i korzystając ze światła dziennego, dobrać jego odcień. Podczas nakładania zwróćmy też szczególną uwagę na linię nasady włosów, okolice uszu i linię brody. Dobrze jest też rozprowadzić odrobinę tego kosmetyku rozcieńczonego np. balsamem do ciała, na szyje i odsłonięte fragmenty dekoltu. Światło dzienne nie lubi również połysku. Nie jest on efektowny i lepiej go uniknąć, właśnie poprzez użycie pudru. Na tej samej zasadzie lepiej sprawdzą się cienie matowe niż perłowe. Barwy są doskonale czytelne, dzięki czemu mamy okazję i możliwość skorzystania z odcieni delikatnych i naturalnych, których walorów nie da się spostrzec w innym oświetleniu. Makijaż do takiego oświetlenia powinien być lekki i subtelny a wtedy stanie się zarazem efektowny. Barwy powinny być dokładnie dobrane do odpowiedniego i indywidualnego typu urody. W tego typu oświetleni wyjątkowo ważny jest nasz typ urody i lepiej dopasować makijaż do niego niż do kolorystyki ubrania. Starajmy się również zwrócić uwagę na jak najdelikatniejsze połączenia. Warto zrezygnować z konturówki do ust. Zminimalizować konturówki do oczu, a z pewnością unikać ciemnych eyelinerów. Można za to pozwolić sobie na wszystkie dostępne na rynku kolory tuszów do rzęs.

Oświetlenie sztuczne

Ma zimne spektrum. Istnieją co prawda systemy oświetlenia, z powodzeniem imitujące światło dzienne, niestety bardzo rzadko się je spotyka. Sztuczne światło doskonale podkreśla wszystkie kontrasty, połyski, wyraźne linie, barwy czyste i nasycone. Możemy dowolnie bawić się makijażem. Bardzo ważny jest podkład, może być nawet silnie kryjący. Dobierać go należy jednak w sztucznym świetle, bo właśnie w takim będziemy go używać. Rozprowadzamy go na twarzy przechodząc na ok. 2cm poniżej linii brody, aby uniknąć efektu „maski”. Cera nie musi być idealnie matowa. Można utrwalić makijaż korzystając z rozświetlających pudrów. Makijaż oka może być wzbogacony o wyraźne linie i kreski. Korzystajmy więc z dobrze naostrzonych kredek i eyelinerów w płynie. Cienie z perłą i wyraźnym połyskiem są idealne do takiego typu oświetlenia. Jeśli planujemy makijaż na wieczór można pozwolić sobie na migoczące drobinki i brokat, który doskonale odbija chłodne promienie lamp. Kolorystykę makijażu dobieramy do stroju nie zapominając jednak całkowicie o naszym indywidualnym typie urody. Bez ograniczeń stosujmy tez pomadki i błyszczyki. Kolor ust powinien być w mniejszym, lub większym stopniu podkreślony.


Światło świec.

Jest ciepłe, złotawe. Trochę ciemne i delikatne. Doskonale ukrywa wszystkie niedociągnięcia w sztuce makijażu. Drobne detale nie mają w takim oświetleniu siły przebicia, pozostają niezauważone. Nie warto jest więc wykonywać makijażu o ciekawych i wyraźnych liniach. Doskonale sprawdzą się łagodne przejścia monochromatycznych odcieni. Miękkie i grube kredki do oczu to doskonały wybór na kolację przy świecach. Kolory ciepłe, brązy, zielenie i złota prezentują się przy tym najlepiej. Delikatność płomieni wyciąga z nich największe atuty. Zawsze korzystajmy jednak z ciemniejszych odcieni. Wszystkie rozjaśnienia i delikatne pastele nie będą widoczne. Usta natomiast zdecydowanie nie powinny być matowe, gdyż stracą wypukłości, a tym samym kobiece kształty. Do woli używajmy błyszczyków, a jeśli niezbędne jest użycie pomadki, potraktujmy ją jako bazę kolorystyczną i nałóżmy na wierzch chociaż odrobinę transparentnego błyszczyka. Nie oszczędzajmy natomiast na tuszu do rzęs. Nakładajmy go mocno i dokładnie, zawsze używając czarnego koloru.

 
następny artykuł »

Sonda

Fotomodeling to
 

Obraz losowy

angelina_jolie_14.jpg

Gościmy


Migawki

Copyright © 2003 - 2011 Infero Group - Modeling, Models, Modelki, Fotografia, Photography, CMS, Reklama, Pozycjonowanie, SEO, Zdjęcia, Design.