Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size
You are here: Start arrow Kosmetyki Uroda Moda arrow Kreska, kontur i oko w makijażu
Kreska, kontur i oko w makijażu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Kreska – zawsze aktualna


Kreska na powiekach towarzyszy nam od czasów Starożytnego Egiptu. Już za czasów Kleopatry malowano intensywne kreski na powiekach. W latach 40-tych była cienka i delikatnie okalała oko, a w 60-tych, w połączeniu z pastelowymi cieniami, zdominowała górną powiekę. Wykonujemy ją różnymi technikami.
Pomagają nam w tym miękkie kredki, eyelinery w płynie i cienie do powiek stosowane na mokro. Współczesna medycyna i kosmetologia umożliwia nam też wykonanie makijażu permanentnego, czyli wytatuowania poszczególnych fragmentów makijażu, a zwłaszcza kresek. Trzeba jednak pamiętać o związanym z takim zabiegiem bólu, ponieważ kontury oka są wyjątkowo mocno unerwione. Makijaż taki utrzymuje się ok. 3 lata, nie mamy więc możliwości na dokonywanie zmian. Należy wziąć to pod uwagę przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Eyelinery


Mają formy: flamastra, kałamarzu z twardym rysikiem lub buteleczki z miękkim pędzelkiem. Każda z nich jest dobra i łatwa w użyciu po nabraniu odrobiny wprawy. Eyelinery stosuje się do robienia kresek wyłącznie na górnej powiece, gdyż na dolnej wyglądają zbyt wyraziście. Jedynym odstępstwem od tej zasady są makijaże awangardowe, lub bardzo intensywne wieczorowe.

Technika malowania eyelinerami:

 
Po pierwsze powieka  nie powinna być tłusta, dlatego należy ją lekko przypudrować. Kreskę zaczynamy zawsze od wewnętrznego kącika oka i przeciągamy do zewnętrznego. Jeśli mamy trudności z prostą linią możemy zawsze oprzeć końcówkę eyelinera o rzęsy, będą one podstawą dla pędzelka, i po ich linii przeciągamy kreskę. Można też najpierw namalować kropeczki na powiece, a dopiero potem łączyć je w linię. Ułatwieniem, też może być, naciągnięcie skóry górnej powieki dwoma palcami. Wygładzą się wtedy wszystkie załamania i linia będzie równiejsza.
Bardzo kobiecy i zalotny efekt można osiągnąć przeciągając linię odrobinę poza naturalny kontur oka i unosząc ją ku górze.

Konturówki


Miękkie kredki dają dużo naturalniejszy efekt makijażu niż eyelinery. Są doskonałe zarówno do podkreślania górnej jak i dolnej powieki. Nie wymagają też takiej precyzji i dokładności. Jeśli kreska wyjdzie nam nierówna możemy to bardzo łatwo zatuszować nakładając na nią odrobinę cienia w tym samym kolorze. Możemy też łatwo uzyskać efekt przydymionego oka delikatnie rozcierając kredkę za pomocą wacika na pałeczce. Przy makijażu dziennym zawsze warto rozetrzeć intensywny kontur na dolnej powiece. Konturówki doskonale nadają się do zaznaczania wewnętrznej strony dolnej powieki. Jeśli zastosujemy kolor biały, kremowy lub srebrny, powiększamy oko. Duże ciemne oczy będą jednak lepiej wyglądały w czerni, graficie i brązie. Doskonałym makijażem na co dzień, jest wykonanie kreski w kolorze odpowiednio dobranym do oprawy oczu. Nie używamy już wtedy żadnych cieni, tylko lekko rozcieramy konturówkę, kładąc mocniejszy nacisk na zewnętrzne kąciki oczu. Jeśli chcemy kredką podkreślić małe oczy, zawsze rozcierajmy kontur na górnej powiece, a dolną po wewnętrznej stronie pomalujmy na jasno. Taki makijaż nie zmniejszy oczu tylko sprawi, że będą one bardziej wyraziste.

Kreski wykonane cieniami


Są idealnym uzupełnieniem makijażu monochromatycznego (jednobarwnego). Tym samym cieniem, którym malujemy powieki, za pomocą cienkiego, lekko zwilżonego pędzelka, wykonujemy kreski, podkreślające kontur oka. Jest to zarówno bardzo szybki, jak i efektowny makijaż. Dostępny dla każdego i możliwy do wykonania w ogromnej gamie kolorów. Należy pamiętać jednak aby zwilżać pędzelek, a nie bezpośrednio cień do powiek. Niestety nie wszystkie gatunki cieni są przystosowane do stosowania na mokro, warto na to zwrócić uwagę nim przystąpimy do malowania. Często po zetknięciu z wilgocią cienie twardnieją, dla tego, nabierajmy go przy brzegu opakowania.  Nigdy, też nie zwilżajmy całej powierzchni cienia. Kreska wykonana cieniem jest doskonałym rozwiązaniem jeśli nie możemy znaleźć eyelinera, czy kredki w wymarzonym przez nas kolorze. Dzięki tej metodzie powstaną srebrne, brokatowe i inne tym podobne kreski, do wykonania których, ciężko było by dobrać odpowiednią kredkę.
---
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Migawki

Copyright © 2003 - 2011 Infero Group - Modeling, Models, Modelki, Fotografia, Photography, CMS, Reklama, Pozycjonowanie, SEO, Zdjęcia, Design.