Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size
You are here: Start
Miss World 2006 w Warszawie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Finał konkursu Miss World odbywa się dziś w Warszawie, po raz trzeci o wyborze najpiękniejszej zdecydują jurorzy wraz z telewidzami.

 56 lat konkursu Miss World to historia ukazywania piękna i zarazem socjologiczny obraz  ewolucji ideału kobiecości.
 Od ponad 50 lat - pół wieku, jak ten czas leci? - wybory wzbudzają duże emocje i ogromne zainteresowanie ludzi na całym świecie, a od 30 lat przyciągają przed odbiorniki telewizyjne miliony widzów. Pod względem popularności widowisko ustępuje jedynie igrzyskom olimpijskim i pucharowi świata w piłce nożnej.

Finalistki konkursów piękności - 120 kobiet świata,

....uznanych za najpiękniejsze w swoich krajach, spędziło w Polsce miesiąc. Przyjechały do Warszawy pierwszego września po to, by trzydziestego wziąć udział w wyborach Miss World, które odbywają się w chwili obecnej w Sali Kongresowej, za chwile wyjdzie na scenę pierwsze 6 pół finalistek...

Jak miss spędziły ten czas w Polsce?


Z pewnością na ćwiczeniach, spotkaniach, wyjazdach i udzielaniu wywiadów...
Pozowaniu dla fotoreporterów, ale i wytężonej pracy podczas przygotowań. Była gala powitalna, wycieczka nad Zalew Zegrzyński, spacer po warszawskiej starówce, rejs po Wiśle,... Odbył się już próby i niezbędne przygotowania. Bo to dziś wybory najpiękniejszej kobiety świata,pierwszy raz w historii w Polsce.

Jak to wszystko się zaczęło?

  Jak to zwykle bywa, od inicjatywy przedsiębiorczego człowieka. Eric Morley, menedżer londyńskiej ssali balowej miał kłopot ze ściągnięciem gości do lokalu, Festiwal Brytanii odbywający się wówczas w Londynie ściągał tłumy ludzi. Morley ogłosił wybory najpiękniejszej kobiety świata, w ten sposób narodziła się idea konkursu Miss World w roku 1951! Pamiętajmy, że ludzie w tamtych czasach zmęczeni byli wojną i szczęśliwi po jej zakończeniu, co sprzyjało nastrojowi rozrywki i szukania dobrej zabawy.

Pierwszy tytuł Miss World

... zdobyła przedstawicielka chłodnej (?) Szwecji - Kikki Haakonson. Miss odbierała nagrodę w w bikini,  co spowodowało gorące dyskusje o granicach przyzwoitości, które "w cudzysłowie" trwają do dzisiaj. Jednak w czasach gdy na wielu europejskich plażach normalnością jest topless, obecnie wzbudza to uśmiech. I choć wybory Miss mocno krytykowane były przez feministki w latach siedemdziesiątych, jednocześnie transmisje biły rekordy popularności.

Historia Wyborów Najpiękniejszej Kobiety Świata,

to jednocześnie historia przemian cywilizacyjnych, obyczajowych i towarzyszące wyborom skandale. Bez skandalu, z klasą w roku 1989, 22 listopada w Honnkongu tytuł najpiękniejszej kobiety świata zdobyła Polka, Aneta Kręglicka. 24-letnia gdańszczanka, smukła blondynka o pięknych niebieskich oczach. To był czas przemian w Polsce. Życie toczyło się specyficznym rytmem, i może właśnie z tego powodu, pamiętamy międzynarodowy sukces polki.

Wybory Miss - to szansa na promocję miasta i kraju w którym się odbywa.


Od 1992 do 1995 roku konkursy organizowano w południowoafrykańskim Sun City. Z pewnością wypromowało to RPA i częściowo zmieniło wcześniejszy wizerunek ponurego kraju związanego głównie z apartheidem.

Teraz przed szansą staneła Warszawa, pierwsza po Londynie (sic!) europejska stolica, która organizuje galę Miss World. Wybory najpiękniejszej to największe globalne wydarzenie medialne. Oglądane przez dwa miliardy ludzi na całym świecie. To niezwykła szansa, która szybko nie powtórzy się ponownie...

Czy Warszawa i Polska ja wykorzystają? A z pewnością czy skutecznie? Niech te pytania pozostaną, póki co, otwarte...
 
« poprzedni artykuł

Sonda

Fotomodeling to
 

Obraz losowy

angelina_jolie_06.jpg

Gościmy


Migawki

Copyright © 2003 - 2011 Infero Group - Modeling, Models, Modelki, Fotografia, Photography, CMS, Reklama, Pozycjonowanie, SEO, Zdjęcia, Design.